Colaborare cu succes!

Uncategorized

În data de 6 mai curent au fost livrate pachete alimentare la 29 de persoane în vârstă din comuna noastră! În acest sens vrem să ne exprimăm profunda recunoștință față de agenții economici din comuna Chetrosu care au contribuit cu donații și nu numai! Trei agenți economici printre care: ”OKMarket” (SRL DONIVEL) s. Todirești, Market ”NOROC” (SRL FRESHMARKET) s. Chetrosu și magazinul de legume (SRL MIVCOM-TEO) s. Chetrosu ne-au mers la întâmpinare și au acceptat să fie montate boxe în incinta magazinelor lor pentru ca cumpărătorii să poată dona produse alimentare astfel contribuind la acțiunea de caritate cu ocazia sărbătorilor pascale, inițiată de către asistentul social comunitar și Primăria com. Chetrosu. Le mulțumim managerilor acestor puncte comerciale pentru deschidere și receptivitate! Și nu în ultimul rând le suntem recunoscători cumpărătorilor, persoanelor cu inimă mare care au binevoit să descrețească fruntea unui vârstnic donând produse alimentare. Doar împreună putem face lucruri frumoase pentru locuitorii comunei noastre!

P.S. Sperăm ca această acțiune de caritate să aibă continuitate în timp și să putem ajuta mai multe persoane în următorii ani!