În atenţia agenţilor economici!

Consultări publice

 

D E M E R S

Stimați agenți economici,

Trecem prin vremuri ce ne sunt străine și care cu siguranță, vor lăsa o amprentă vizibilă și apăsătoare asupra întregii lumi. Virusul COVID-19 nu are preferințe, îi atacă pe toți, însă printre cei mai vulnerabili sunt bătrânii. Greutățile, însă trebuie să ne unească mai cu seamă în preajma sărbătorilor pascale.

În acest context, Primăria comunei Chetrosu de comun acord cu asistentul social, vă invită să contribuiți cu un gest de binefacere pentru persoanele în etate din comuna Chetrosu, prin permisiunea de a instala în incinta unităților comerciale pe care le gestionați o boxă în care cumpărătorii vor putea dona produse igienice și alimentare cu termen de lungă durată (paste făinoase, crupe, ceai, zahăr, ulei, produse conservate, legume ș.a.)

Astfel, lansăm o acțiune de caritate prin care vă îndemnăm să contribuiți și personal, ca unitate comercială, la acest gest caritabil, donând  produsele menționate mai în sus.

Ne propunem să ajutăm împreună cel puțin 100 de bătrâni din comuna noastră.
Izolați, dar uniți, Primăria comunei Chetrosu și asistentul social, Vă mulțumește anticipat!

Cu deosebită considerație,

Primar al comunei Chetrosu                                               Leonid ZALEVSCHI

 Pentru detalii:

Asistentul social comunitar Ostrovari Valentina, tel. 067690937

Secretar al consiliului comunal Chetrosu, tel.026532137